Masáže

Kontakt

Ájurvédská masáž v Brně,
která uvolňuje napětí a bolestivé lokality.

Kurzy ájurvédského vaření

Vaření podle ájurvédy je jedním ze základů zdravého těla. Nejde jen o to poznat nové recepty a doma se pochlubit s něčím novým. Jde především o zdokonalení se v tom, co tělu podávat jako správnou a plnohodnotnou stravu. Rozpoznat suroviny, které patří našemu tělu, protože někdo velmi špatně snáší luštěniny, ale hrozně mu chutnají. Je pak potřeba zdůraznit, které druhy luštěnin ano, které ne a proč a když už, tak s jakým kořením.

Koření je jedna velká kapitola, která svou pestrostí vůní, barev a účinky, láká každou správnou hospodyňku. V kurzu se účastník dozví nejen účinky chuťové, ale i účinky po strávení. Které byliny jsou zahřívající, které ochlazující. Na jaké orgány působí čerstvý typ koření a kdy je naopak potřeba použít sušenou verzi. Navíc po smíchání některých ingrediencí se vlastnosti koření může i měnit. To vše je kuchyňská alchymie, která mnohdy uchvátí na celý zbytek života.

Organizace kurzů

Kurzy pořádám v komorní sestavě v počtu nejméně tří až pěti klientů. Důvod je prostý, je mnoho otázek a odpovědí. Aby se na všechny dostalo v plné míře, je po mých zkušenostech opravdu lepší, když se počet uchazečů vejde jen k jednomu stolu. Mnohdy se stává, že i při takovém nízkém počtu, jsou členové kurzu tak zvídaví, že děláme podle zájmu i další pokračování.

Základní informace při prvním setkání jsou velkou měrou teoretické, ale praktické ukázky tím nijak netrpí. Vše se dá zvládnout během osmi hodin a proto je tomu většinou vyčleněn víkendový den.