Masáže

Kontakt

Masáž Dátá snéhan v Brně,
která uvolňuje napětí a bolestivé lokality.

Masáž Dátá snéhan

Jedná se o Ájurvédskou léčebnou techniku, která uvolňuje napětí a bolestivé lokality. Střídavě se protahuje a uvolňuje sval, respektive jeho úponová a vazivová část.

Původcem Dátá snéhan je Dr. Govin S. Rajpoot, PhD. jenž žije v naší zemi 20 let. Jedná se o Inda, který předává své učení svým žákům v rámci tříletého studia Institutu Dhanvantari.

Studium této techniky není záležitostí několika dní nebo týdnů a proto se zřídka setkáte s někým, kdo tuto dovednost ovládá. Existuje spousta metod a procedůr, ale jen málo vyučujících dbá na zdokonalování a délku výuky, která při důslednosti přináší své ovoce.

V České republice není proto mnoho lidí, kteří zvládají náročnost této metody a o to je tato masáž vzácnější.

ajurvédská masáž ajurvédská masáž ajurvédská masáž ajurvédská masáž ajurvédská masáž ajurvédská masáž

Co je to Ájurvéda?

Jde o tisíce let starou vědu z níž vychází jak čínská, tak jiná východní učení medicíny.

Toto slovo ve volném překladu znamená věda o životě nebo také umění žít. Zkrátka jak se dožít plnohodnotného stáří s co nejmenším počtem útrap.

Ájurvéda ve svém vědění představuje mnoho odětví. Jedním z nich je například jóga, dalším pak léčba pomocí různých procedůr a to nejen masáží nebo také znalost bylin a různého koření jež se používá při vaření. Taktéž zahrnuje filosofii s psychologií, hudbu v podobě tance nebo zpěvu. Zejména stravování podle ájurvédy dokáže ve velké míře dopomoci k pevnému zdraví.

V ájurvédě se člověk dozvídá mnoho podstatných informací, které dávají životu ten opravdový směr. Například při diagnostice jsou podstatné otázky, které se samozřejmě týkají jak vylučování, ale i délky a kvality spánku, u žen průběh menzes. Ájurvédař nemá laboratoř zařízenou na zkoumání krve a lidských odpadů, musí používat své vlastní smysly a pozorně naslouchat. Na základě zjištěných informací pak může doporučit změnu denního režimu nebo dokonce změnu zaměstnání. A to je kámen úrazu, protože má-li někdo problémy například s žilní nedostatečností (křečové žíly), pak nemůže stát osm hodin za pultem nebo celý den sedět v kanceláři. Proč léčit nemoc, která má příčinu v tom co denně konáme špatně? Teprve na základě spolupráce s klientem může být dosáhnuto úspěchu.

Mnoho lidí odevzdaně chodí k lékaři a čeká na zázračné pilulky a na nějakou pomoc. Jenže nejvíce si člověk může pomoci sám. Jen když neví jak, může si přijít pro radu. Úspěchem je pochopení příčiny a chtění podstoupit někdy i nepopulární cestu. Respektovat přírodu a její zákonitosti a dostat se co nejvíce do blízkosti souznění s ní. Neboť odklon od přírody vyvolává nestabilitu a to je krok ke zmatku v našem těle, které si těžko poradí s něčím co nechápe.